Skip to content
stylink

nieuwsbrief

schrijf je in!
aanmelden   afmelden   
algemeen
bedrijven   

etalagesnaphots

11 11annemarietaekema 24 06

Winnaars Green Fashion Competition: Elsien Gringhuis en OAT

door Yildiz Celie - redacteur stylink   
Friday 28 January 2011

Yildiz Celie, redacteur mode/prognoseEindelijk was het gisteren zover! De show en de winnaars van The Green Fashion Competition werden bekend gemaakt door ambassadrice Lonneke Engel, model en oprichtster van “Organice your life”. Alle finalisten doorliepen een half jaar lang een traject met o.a. begeleiding en fasterclasses op het gebied van duurzaamheid. De eerste prijs van € 25.000 werd uitgereikt aan fashiondesigner Elsien Gringhuis en de tweede prijs €15.000 aan het schoenenlabel OAT van Christiaan Maats en Dirk-Jan Oudshoorn.

Door: Yildiz Celie, redacteur mode en prognose.

Het project begon in juli 2010 in samenwerking met Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie. Uit meer dan 180 deelnemers uit alle hoeken van de wereld bleef een selectie van 40 deelnemers over, waaronder ook fashiondesigners Mada van Gaans, Mattijs van Bergen en Bas Kosters. Helaas gingen deze ontwerpers niet door naar de finale.

Deelnemers voor biodiversiteit
De acht finalisten: Farrow and Tan, Team Viral, Bright Young Things, Elsien Gringhuis, Gomes Esser Design, Oat, Winde Rienstra en Nõn by Kim schreven het beste businessplan en ontwikkelden voor de finale twee outfits. Beide facetten telden even zwaar. Het belang van duurzaamheid en een bijdrage aan de biodiversiteit stond natuurlijk voorop.

Elsien Gringhuis maakte twee duurzame outfits. Niet alleen met eerlijke materialen;
ook met een tijdloos design. Simpel, draagbaar en ‘straight from the catwalk’!

Christiaan Maats ontwikkelde volledig biologisch afbreekbare sneakers. Na de OAT’s te hebben afgedragen, kun je ze planten, als compost gebruiken of gewoon verbranden.

De derde plaats ging naar Team Viral. De ontwerpers kozen voor duurzame materiaal gebruik met hennep. Een materiaal dat eigenlijk een verkeerd imago heeft, want juist met deze stof blijk je een rijkere uitstraling te creëren, door te mengen met andere vezels en het is duurzamer dan bijvoorbeeld katoen.



» Overzicht: Duurzame modematerialen
» AMFI - Beyond Green 2011

Beeldmateriaal met dank aan Peter Stigter

Bookmark op:  
 
< Vorige   Volgende >

advertenties

Advertisement