Skip to content
stylink

nieuwsbrief

schrijf je in!
aanmelden   afmelden   
algemeen
bedrijven   

etalagesnaphots

08 01 08 05

Voorbij de concurrentiegedachte

Tuesday 29 July 2008

Door Wils van de Ven, hoofdredacteur

Welkom op stylink.nl. Na een lange tijd van conceptontwikkeling, uiteenlopende gesprekken, research, schrijven en bouwen is het platform voor stylisten, hun opdrachtgevers en leveranciers een feit. ‘Eindelijk’ want het stylingvak bestaat immers al tientallen jaren, met honderden, mogelijk duizenden, stilistische professionals die het vak dagelijks in de praktijk brengen.

Stylink.nl is een breed platform dat stylisten informeert en samenbrengt. Stylink.nl maakt bovendien, met het portfoliosegment De Etalage, stylisten zichtbaar en benaderbaar. Om het stylingvak stevig en breed te positioneren binnen het bedrijfsleven is zichtbaarheid van styling cruciaal: van de inhoud van het werk, van de breedte van het werkveld, van de diepte van het stilistisch kunnen. Om deze meerwaarde van styling over te brengen op potentiële opdrachtgevers (zonder opdrachten geen styling tenslotte) zullen Nederlandse stylisten zelf een belangrijke rol moeten spelen.

concurrentie
In de voorbereidingen van stylink.nl ontmoetten we veel instemming, enthousiasme en betrokkenheid. Velen zien de functie en mogelijkheden van het platform en juichen het toe. Maar een enkeling uitte ook twijfel – juist over die zichtbaarheid: ‘gaan mijn concurrenten niet aan de haal met mijn ideeën?’.

Fotografen, illustratoren, ontwerpers, architecten – veel creatieven hebben zich verenigd binnen communities, bond of in clubverband. Deze freelance professionals realiseren zich dat gezamenlijkheid betekent: een gezicht, positionering en erkenning. Om ook styling die status te geven moeten stylisten, stylingbureaus en -opleidingen voorbij de concurrentiegedachte en zich presenteren als serieus segment binnen toegepaste vormgeving.

expose yourself
Het gezamenlijk weblog op stylink.nl is een digitale ontmoetingsplaats die de stylist ruimte biedt om collega’s in het veld te inspireren. Om inhoudelijke discussie te starten, kennis uit te wisselen, met elkaar in gesprek te gaan. Voor de stylist – freelance maar ook zij die werkzaam binnen bedrijven – biedt het weblog de mogelijkheid om het stylingvak naar een hoger plan te stuwen. Ook geeft het weblog de stylist kans zich inhoudelijk te profileren en verder zichtbaar te maken. Op termijn zal de identiteit van de stylist niet beperkt blijven tot de persoonlijke etalage maar worden aangevuld tot een volledig profiel – ook op basis van inhoudelijke bijdragen binnen het platform.

promotie van het vak
De lancering van stylink.nl is slechts het startpunt. Dagelijks zullen we nieuwe content plaatsen; vanaf september zullen we maandelijkse specials uitbrengen. Die specials zijn gericht op díe marktsegmenten waar opdrachten voor stylisten zijn te genereren. Natuurlijk laten we een en ander samengaan met uitgebreide en gerichte P.R.. Kortom – daar waar de stylist zijn legitimatie vindt in marktopdrachten heeft stylink.nl als taak om met marktgerichte en specifieke inhoud het vak te promoten binnen het bedrijfsleven.

dank
Tot slot – graag willen wij als team (projectleider Anna Borsboom, webbouwer Wiebe de Wolf en ondergetekende) alle mensen bedanken die de realisatie van stylink.nl mogelijk hebben gemaakt. De leden van de Raad van Aanbeveling, participanten, de redacteuren en alle andere betrokkenen – zeer bedankt! Met hen en met u gaan we na vandaag stevig door om het mooie en belangrijke stylingvak verder op de kaart te zetten. Welkom bij stylink.nl.

Wils van de Ven
hoofdredacteur

Bookmark op:  
 
< Vorige   Volgende >

advertenties

Advertisement