Skip to content
stylink

nieuwsbrief

schrijf je in!
aanmelden   afmelden   
algemeen
bedrijven   

etalagesnaphots

06 04 08totalx 02

Knit your own vintage

door Alexandra Calmero  etalage van Alexandra Calmero   
Tuesday 28 September 2010

Met het boek "The Ohio Knitting Mills" heb je nu de unieke kans om je eigen vintage te breien. De autheurs Tatar en Grollmus schetsen eerst een stuk historie van deze beroemde breifabriek uit Cleveland Ohio, die voor vele gerenommeerde modemerken kledingstukken vervaardigde.

Interessant voor een regenachtige zondagmiddag, maar wat mij vooral enthousiasmeerde waren de originele vintage breipatronen uit de jaren 40, 50, 60 en 70. Echt klassiekers die je terugbrengen in de de tijdsgeest. Ik kreeg weer visoenen van de oranje/bruine truien uit mijn jeugd.

Een aantal patronen zijn ook behoorlijk truttig, maar zodanig dat het ook weer leuk is. Nu kun je dus je eigen "Mad man" trui of twin-set breien, helemaal hip (mag ik dat zeggen?) De breipatronen zijn niet alleen interessant voor de eigen garderobe ,maar ook reuze handig voor een styling klus.

Mijn favoriet is het Mondriaan jurkje op de cover. Dat is mijn "next project knitting" Het is ook nog steeds een droom van mij om zelf een zwart/wit Chanel jurkje te breien. Karl mocht je dit lezen, ik houd mij warm aanbevolen voor het patroon. Voor het geval dat dit lijntje niet werkt... zijn er stylsiten die weten waar je breipatronen van couturies kunt vinden die uit productie zijn of dat er zoiets bestaat als een cursus patroontekenen voor breipatronen?

Bookmark op:  
Reacties (6)add comment
breipatronen van couturiers
geschreven door Jessica Maas , 28-09-2010 15:41

Ergens in mijn herinnering duikt het woord Vogue op, volgens mij stonden daar ook met regelmaat breipatronen in.


...
geschreven door Alexandra Calmero , 29-09-2010 14:59

Dank je wel, ik ga eens wat speurwerk verrichten


...
geschreven door Anke , 05-10-2010 10:43


Kijk ook eens op:

http://www.freevintageknitting.com/women.html

Verder kan je ook op marktplaats kijken of je iemand vindt met oude patronen. Heb zelf zo originele naaipatronen uit de jaren '60 en '70 gevonden...

Succes!




Ravelry
geschreven door Ballee , 05-10-2010 17:40

www.ravelry.com is een online community voor hakers en breiers. Een bron van informatie, vol met alle gegevens over garens/patronen/designers etc. Het is gratis, maar je moet je wel even aanmelden.
Een echte aanrader!
http://knittingajour.blogspot.com



Chanel
geschreven door Yvonne Koop , 06-10-2010 09:26

Wellicht zit daar iets bij wat je zoekt of verder helpt. Verder geeft Rowan, een Engels breigarenmerk, halfjaarlijks prachtige magazines uit vol veelal klassieke breipatronen en ook veel boeken. Hun site is www.knitrowan.com. Hulp bij het uitwerken van patronen kun je wellicht ook krijgen via Ravelry of anders via de Nederlandse afdelingen van Stitch 'n Bitch, http://www.stitchnbitch.nl/. Succes!

Groet, Yvonne Koop
voormalig hoofdredactrice Handwerken zonder Grenzen



top!
geschreven door Alexandra Calmero , 06-10-2010 15:11

Dank voor alle tips.



Geef een reactie
smaller | bigger
password
 

busy
 
< Vorige   Volgende >

advertenties